Pomagamy modernizować
placówki medyczne

Pomoc i poprawa opieki zdrowotnej dla pacjentów z otyłością.

Problem otyłości staje się coraz bardziej powszechny. Liczba osób z nadwagą stale rośnie. Otyłość to nie tylko dyskomfort i problem estetyczny, ale również powód wielu chorób, w tym cukrzycy, nadciśnienia, choroby stawów a także depresji, których leczenie jest coraz bardziej kosztowne.

Dlatego powstały założenia programu KOS-BAR, finansowanego m.in z tzw. opłaty cukrowej, która ma być przeznaczona na działania o charakterze edukacyjnym i profilaktycznym a także na opiekę zdrowotną nad pacjentami z otyłością.

Program KOS-BAR zakłada całościowe, kompleksowe podejście do leczenia pacjenta. Oznacza to zapewnienie opieki na każdym etapie leczenia – od kwalifikacji do programu po indywidualny plan rehabilitacji pooperacyjnej.

Aby uczestniczyć w programie placówka musi spełniać określone wymagania. Liczy się nie tylko możliwość przeprowadzenia operacji i dostęp do poradni, czy laboratorium. Ważne jest posiadanie doświadczenia w przeprowadzaniu zabiegów chirurgii bariatrycznej oraz wykwalifikowany personel zapewniający wsparcie przed i pooperacyjne również w sferze psychologicznej.

Oczywiście bardzo istotną rolę pełni sprzęt medyczny . Codzienna opieka nad pacjentem wymaga wiele pracy i siły ze strony personelu medycznego. Aby ułatwić pracę personelowi oraz poprawić komfort – zwłaszcza psychiczny – pacjenta niezbędny jest dobrej jakości, wytrzymały sprzęt. Wyposażenie bariatryczne cechuje zwiększona nośność oraz wymiary i możliwość regulacji dostosowane do pacjentów z nadwagą i otyłością.

Do realizacji programu pilotażowego wytypowano 15 ośrodków, które będą mogły go przeprowadzić pod warunkiem zawarcia umowy z Narodowym Funduszem Zdrowia.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl