Pomagamy modernizować
placówki medyczne

Wózkowanna – transport i higiena pacjenta leżącego.

Przyszło upragnione przez wielu z nas lato. Cieszymy się dobrą pogodą i wakacjami. Podczas wysokich temperatur chętnie jeździmy nad wodę, uczęszczamy na baseny czy wodne place zabaw. Korzystamy z każdej okazji, żeby się odświeżyć. Dla niektórych jednak upały kojarzą się ze wzmożoną pracą i dyskomfortem.

Mam na myśli oczywiście pacjentów leżących i ich opiekunów.

Pielęgnacja osoby leżącej jest wielkim wyzwaniem. Podczas upałów należy dodatkowo zadbać o higienę i komfort pacjenta, w celu uniknięcia chorób skóry i tak narażonej już na odleżyny.

Podczas mycia należy maksymalnie zadbać o intymność podopiecznego. Zabiegi higieniczne nie powinny być wykonywane przy udziale osób trzecich. Drzwi pomieszczenia powinny być zamknięte.

Warto zatem wyposażyć placówkę w wózkowannę, która pozwala na szybkie i bezproblemowe przetransportowanie pacjenta do miejsca kąpieli. Dzięki swojej budowie pozwala na umycie, osuszenie i ubranie pacjenta bez narażania opiekuna na urazy kręgosłupa. Solidna i wytrzymała metalowa konstrukcja gwarantuje niezawodność oraz stabilność, a duży zakres regulacji pozwala na dostosowanie pozycji wózka do indywidualnych potrzeb pacjenta. Hydrauliczna regulacja wysokości ułatwia przetransportowanie pacjenta na wózek i umożliwia osobie wykonującej zabiegi higieniczne ustawienie dogodnej pozycji. Pacjenta do wózkowanny można przełożyć bezpośrednio z łóżka lub skorzystać z podnośnika pacjenta.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl