Pozycjonery żelowe

Dostępność: na zamówienie klienta
3 000,00 zł 3000.00
(netto: 2 777,78 zł)
ilość szt.

Pozycjonery żelowe

Dla kogo GELPAD?
Gelpad to szeroka seria pozycjonerów stworzone dla ułatwienia pracy personelu medycznego, a także dla większego komfortu pacjenta podczas redukcji ucisków, profilaktyki odleżyn,
poprawy cyrkulacji powietrza i wielu innych.
Dlaczego GELPAD?
Dzięki różnorodnym kształtom oraz rozmiarom zapewniają ochronę na całej powierzchni stołu operacyjnego oraz pomagają przy różnych koniecznych pozycjach podczas schorzenia. .
Pozycjonery Gelpad są delikatne , plastyczne oraz równomiernie rozkładają ciężar ciała na
całej powierzchni, co zapewnia bezpieczeństwo pacjenta

Opis

Pozycjonowanie pacjenta na bloku operacyjnym to bardzo ważny element każdej operacji. Wykorzystuje się do tego wiele mniej lub bardziej specjalistycznych przystawek mających usprawnić odpowiednie ułożenie pacjenta. Coraz większą uwagę zwraca się na bezpieczeństwo i minimalizację powikłań, jakie mogą wystąpić także po poprawnie przeprowadzonym zabiegu. Bardzo ważną kwestią jest problem odleżyn, jakie mogą utworzyć się podczas nawet krótkiego i pozornie bezpiecznego zabiegu, nie mówiąc już o wielogodzinnych operacjach.
Aby nie narażać pacjenta na trudne oraz długotrwałe w leczeniu odleżyny coraz częściej stosuje się na blokach operacyjnych i zabiegowych specjalistyczne pozycjonery – najczęściej wykonane z odpowiednich żeli i silikonów. Pozycjonery mogą przyjmować bardzo różne kształty i oprócz funkcji ułatwiającej ułożenie pacjenta w określonej pozycji, pełnią one jeszcze bardzo ważną funkcję. Mianowicie skutecznie zabezpieczają ciało przed tworzeniem się odleżyn poprzez zmniejszenie ucisku, zwiększając jednocześnie powierzchnię kontaktu, na której spoczywa pacjent. Nie jest bowiem tajemnicą, iż długotrwały ucisk powierzchniowy może stwarzać miejscowe niedokrwienie oraz wielce niebezpieczną martwicę tkanek.
Kluczem jest odpowiedni dobór kształtów pozycjonerów do oczekiwanych ułożeń, niemniej producenci znacznie ułatwiają ten proces, oferując omawiane pozycjonery w bardzo zróżnicowanych kształtach oraz wymiarach. Wszystkie oferowane poniżej pozycjonery współpracują z systemami grzewczymi i chłodzącymi pacjenta na blokach operacyjnych, są także przezierne dla promieni RTG. M.in. dlatego stosuje się je także w szeroko pojętych badaniach diagnostycznych – w RTG, rezonansach magnetycznych czy tomografii komputerowej. Pozycjonery można w łatwy sposób myć oraz dezynfekować i nie tracą one swoich przeciwodleżynowych właściwości.
Zapraszamy Państwa do kontaktu z naszą firmą, gdzie wyspecjalizowani pracownicy udzielą odpowiedzi na wszystkie pytania oraz pomogą doradzić w zastosowaniu poniższych produktów.

Pliki do pobrania:

Nie znalazłeś interesującego Cię produktu? Napisz, czego szukasz

Umów się na rozmowę z naszym doradcą, który pomoże znaleźć najlepsze rozwiązanie dla Ciebie.

Porozmawiaj z naszym doradcą

Administratorem danych osobowych jest Egerton sp. z o.o. Ul. Legnicka 21, 41-811, Zabrze, Nip: 6482773837, Regon: 36121664800000 Podane dane osobowe będą wykorzystywane przez administratora wyłącznie w celach kontaktowych.

Poznaj opinie klientów

Zobacz wszystkie opinie

“Jednostka szukała urządzeń, które będą mogły dekontaminować duże pomieszczenia”

Zdzisław Olejniczak, specjalista ds. programowych Oddziału Wojewódzkiego ZOSP RP województwa opolskiego.

1

“Obecnie praca została znacznie usprawniona.”

Patryk Trybulec – Naczelnik Wydziału Zdrowia i Organizacji Pozarządowych w Starostwie powiatowym w Będzinie.

1

“Pacjentki bardzo chwalą nowe łóżka”

Halina Śmieja, pielęgniarka oddziałowa w Szpitalu nr 2 w Bytomiu.

1

“W Egertonie zawsze jestem w stanie znaleźć to, czego aktualnie potrzebuję”

Marzena Seledyn, pielęgniarka oddziałowa w Szpitalu powiatowym w Szczytnie.

1
Polska firma rodzinna
Jesteśmy członkiem Śląskiej Sieci Wyrobów Medycznych
logo
Produkty zgodne z rozporządzeniem Unii Europejskiej w sprawie wyrobów medycznych 2017/745 z dnia 5 kwietnia 2017 r. w sprawie wyrobów medycznych dyrektywy 20201/83/WE, rozporządzenia (WE) nr 178/2002 i rozporządzenia (WE) nr 1223/2009 oraz uchylenia dyrektyw Rady 90/385/EWG i 93/42/EWG.
logo
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl