Pomagamy modernizować
placówki medyczne

Andrzej Wiórkowski, z-ca dyr. ds. technicznych, Szpital Reumatologiczno-rehabilitacyjny im. gen. Jerzego Ziętka

“Coraz częściej zwracamy uwagę na estetykę łóżek”

opinie

Co decyduje o zakupie sprzętu medycznego?

Najważniejsza jest dla mnie funkcjonalność i cena. Nie jest łatwo znaleźć sprzęt, który z jednej strony będzie spełniał kryteria jakościowe, a z drugiej będziemy w stanie finansowo sobie na niego pozwolić.

Te czynniki warunkują zakup?

Zdecydowanie tak, choć zwracamy też uwagę na rozwiązania funkcjonalne związane z obsługą sprzętu – czy jest to łatwe i intuicyjne. Nie zawsze też obsługa elektroniczna jest dobrym pomysłem – ona sprawdza się w przypadku pacjentów dość mocno unieruchomionych, którzy chcą łatwo móc zmieniać pozycję na łóżku. Osoby, które mogą się poruszać, nie wymagają częstej zmiany wysokości łóżka, za to musi być ono dostosowane do wszechstronnego użytkowania – te osoby nie tylko na nim leżą, ale też np. siedzą.

A estetyka? Jest istotna?

Nie ukrywam, że coraz częściej zwracamy też uwagę na estetykę łóżek i to, z czego są wykonane.

Pacjenci komentują to, że sprzęt jest ładny?

Oczywiście, przecież dużo przyjemniej jest spędzać czas w ładnym miejscu. Zupełnie inne wrażenie mamy po wejściu do pomieszczenia, w którym sprzęt jest brzydki, a inaczej to wygląda, kiedy jest kolorowy, estetyczny, taki jak choćby te najnowsze łóżka plastikowe.

Pana zdaniem to kierunek, który powinien być istotny dla firm produkujących sprzęt medyczny?

Oczywiście, jeśli tylko te łóżka są dobrej jakości, są nie tylko ładne, ale również odporne na uderzenia, na działanie środków dezynfekujących. Jeśli zaś są słabe, po dwóch latach będą już zniszczone.

 

Zwłaszcza, że jest to sprzęt niezwykle mocno eksploatowany.

Tak, powiedziałbym, że to użytkowanie w zakresie totalnym, bo pacjent spędza na tym łóżku sporo czasu i robi na nim wszystko.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl