Pomagamy modernizować
placówki medyczne

Łóżko szpitalne to podstawowy element wyposażenia każdego oddziału w placówkach opieki zdrowotnej. To od jego wygody zależy samopoczucie i bezpieczeństwo leżących pacjentów, a także w jakimś stopniu skuteczność leczenia ich chorób i dolegliwości. W zależności od zapotrzebowania należy dobrać odpowiedni rozmiar, sposób sterowania (ręczny czy elektryczny, na pilota) oraz dodatkowe funkcje. Zachęcamy do zapoznania się z asortymentem naszego sklepu EGERTON! W nim znajdziecie Państwo między innymi właśnie łóżka szpitalne.

Odpowiedni ich wybór gwarantuje minimalizację wysiłku personelu oraz satysfakcję pacjentów. Ważne jest to, by łóżka były łatwe w obsłudze i czyszczeniu. Dużą rolę odgrywa także dobór akcesoriów, takich jak barierki, waga czy wieszak na kroplówkę. Niezbędnym uzupełnieniem łóżka szpitalnego jest ergonomiczna szafka, dzięki której każdy pacjent ma pod ręką wszystkie swoje osobiste rzeczy.

Łóżka medyczne to nie tylko wyposażenie szpitala – od nich także zależy, jak szybko proces leczenia czy rehabilitacji będzie postępował. To czyni łóżka szpitalne także sprzętem medycznym. Odpowiedni ich wybór gwarantuje minimalizację wysiłku personelu oraz satysfakcję pacjentów. Ważne jest to, by łóżka były łatwe w obsłudze i czyszczeniu. Dużą rolę odgrywa także dobór akcesoriów, takich jak barierki, waga czy wieszak na kroplówkę. Niezbędnym uzupełnieniem łóżka szpitalnego jest ergonomiczna szafka, dzięki której każdy pacjent może mieć pod ręką wszystkie swoje osobiste rzeczy.

Jak dobrać odpowiednie łóżka szpitalne? Wybierając łóżka medyczne, należy zwrócić uwagę na kilka istotnych czynników:

Konstrukcja kolumnowa czy ramowa?
Od rodzaju konstrukcji między innymi zależy rodzaj regulacji wysokości i ustawienia konkretnych segmentów. Konstrukcja kolumnowa wiąże się jedynie z regulacją elektryczną i najczęściej jest kompatybilna z ramieniem C i medycznymi aparatami. Konstrukcja ramowa daje większe możliwości regulacji, ale w większości przypadków nie może współpracować z ramieniem C. Ponadto konstrukcja kolumnowa jest łatwiejsza w czyszczeniu, ale za to jest bardziej podatna na uszkodzenia, a jej naprawy kosztowniejsze niż w przypadku konstrukcji ramowej.

Na jaki typ regulacji się zdecydować?
Możecie Państwo wybierać pomiędzy dwoma typami regulacji: elektrycznym lub ręcznym. Ten elektryczny jest znacznie wygodniejszy w codziennej obsłudze, ale wiążą się z nim także wyższe koszty. Warto również sprawdzić, czy na takie rozwiązanie pozwalają warunki infrastruktury budynku, w którym mają znajdować się
łóżka.

Rodzaje wypełnień segmentów leża i szczytów
Kolejną istotną kwestią będzie dobór wypełnienia, które najlepiej odpowie na potrzeby Twoich pacjentów. Możecie Państwo wybierać spośród:

- kratek ze stalowych drutów (przyspawanych do ramy)
- lamel
- perforowanych płyt stalowych
- perforowanych paneli z tworzywa sztucznego
- przeziernych płyt z bakelitu lub włókna węglowego


Najtrwalsze będą perforowane płyty stalowe przymocowane na stałe. Płyty bakelitowe natomiast najlepiej sprawdzają się na oddziałach intensywnej terapii – gdzie nierzadko trzeba wykonywać prześwietlenie pacjenta na łóżku.

Wybierz typ barierek bocznych
Wybór określonego rodzaju barierek jest ważny przede wszystkim z perspektywy
personelu. Najlepiej zdecydować się na takie, które ułatwią pracownikom
medycznym codzienną pracę – czyli barierki składane, które może opuścić jedna
osoba.

Więcej przydatnych informacji, które pomogą Państwu w wyborze odpowiednich łóżek szpitalnych, znajdziecie Państwo na naszym blogu: Modele łóżek szpitalnych – cechy konstrukcji i funkcje./

Nie znalazłeś interesującego Cię produktu? Napisz, czego szukasz

Umów się na rozmowę z naszym doradcą, który pomoże znaleźć najlepsze rozwiązanie dla Ciebie.

Porozmawiaj z naszym doradcą

Administratorem danych osobowych jest Egerton sp. z o.o. Ul. Legnicka 21, 41-811, Zabrze, Nip: 6482773837, Regon: 36121664800000 Podane dane osobowe będą wykorzystywane przez administratora wyłącznie w celach kontaktowych.

Poznaj opinie klientów

Zobacz wszystkie opinie

“Jednostka szukała urządzeń, które będą mogły dekontaminować duże pomieszczenia”

Zdzisław Olejniczak, specjalista ds. programowych Oddziału Wojewódzkiego ZOSP RP województwa opolskiego.

1

“Obecnie praca została znacznie usprawniona.”

Patryk Trybulec – Naczelnik Wydziału Zdrowia i Organizacji Pozarządowych w Starostwie powiatowym w Będzinie.

1

“Pacjentki bardzo chwalą nowe łóżka”

Halina Śmieja, pielęgniarka oddziałowa w Szpitalu nr 2 w Bytomiu.

1

“W Egertonie zawsze jestem w stanie znaleźć to, czego aktualnie potrzebuję”

Marzena Seledyn, pielęgniarka oddziałowa w Szpitalu powiatowym w Szczytnie.

1
Polska firma rodzinna
Jesteśmy członkiem Krajowego Klastra Kluczowego MedSilesia - Śląska Sieć Wyrobów Medycznych
logo
Produkty zgodne z rozporządzeniem Unii Europejskiej w sprawie wyrobów medycznych 2017/745 z dnia 5 kwietnia 2017 r. w sprawie wyrobów medycznych dyrektywy 20201/83/WE, rozporządzenia (WE) nr 178/2002 i rozporządzenia (WE) nr 1223/2009 oraz uchylenia dyrektyw Rady 90/385/EWG i 93/42/EWG.
logo
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl