Pomagamy modernizować
placówki medyczne

COVID-19: Pomiar temperatury w firmie

W celu zabezpieczania zdrowych osób stosuje się wiele rozwiązań. Jednym z nich jest pomiar temperatury. Covid rozprzestrzenia się szybko, zatem w wielu miejscach publicznych należy wykrywać osoby mogące być źródłem zakażenia. To umożliwiają skanery oraz bramki mierzące temperaturę. 

Jak to działa?

Skaner jest niewielkim, mobilnym urządzeniem, wykonującym bezdotykowy pomiar temperatury. Posiada także dodatkową funkcję weryfikacji obecności maseczki u skanowanego użytkownika. Spełnienie określonych warunków: prawidłowa temperatura ciała oraz maseczka pozwala użytkownikowi przejść dalej. Bramka jest już znacznie większą konstrukcją. Błyskawicznie weryfikuje temperaturę przechodzącej przez nią osoby. Gdy wartość pomiaru przekracza ustawioną maksymalną temperaturę, bramka sygnalizuje to wizualnie i dźwiękowo. Pomiar odbywa się w sposób ciągły, zatem urządzenie nie powoduje tamowania ruchu i tworzenia się kolejki. Obsługa jest łatwa i intuicyjna – nie wymaga szkolenia.    

Pomiar temperatury w firmie – regulacje prawne 

W kwestii pomiaru temperatury pracownikom, należy pamiętać, że jedynie Główny Inspektorat Sanitarny (GIS) posiada stosowne uprawnienia, które mogą nakazać pracodawcy przeprowadzać pomiar temperatury w firmie. Bez takiego nakazu, pracodawca nie może sprawdzać temperatury pracownikom oraz gościom wizytującym, gdyż mamy wtedy do czynienia z przetwarzaniem danych osobowych szczególnych kategorii (dotyczących stanu zdrowia). Jeśli służby sanitarne zaleciły rozwiązania zabezpieczające, jakim jest między innymi pomiar temperatury pracowników i gości danego zakładu pracy, należy go wykonywać.

Potrzebujesz szybkich i dokładnych urządzeń do pomiaru temperatury swoich pracowników i gości odwiedzających Twoją firmę? W internetowym sklepie Egerton posiadamy wiele zabezpieczeń przeciwepidemicznych: skanery i bramki mierzące temperaturę, fumigatory, urządzenia do dezynfekcji czy bezpiecznego transportu pacjentów. Zapraszamy i zachęcamy do zapoznania się z całością naszej oferty. 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl