Pomagamy modernizować
placówki medyczne

Dekontaminacja medyczna pomieszczeń szpitalnych
Dekontaminacja medyczna pomieszczeń szpitalnych

Czym jest dekontaminacja medyczna?

Dekontaminacja to proces niszczenia biologicznych czynników chorobotwórczych – w tym celu wykorzystuje się mycie, dezynfekcję i sterylizację. Dzięki dekontaminacji można wyeliminować ryzyko trwałego i przejściowego nosicielstwa, aktywnego zakażenia. Dekontaminacji poddawane są pomieszczenia wraz ze wszystkimi znajdującymi się w nich sprzętami. Dekontaminacja pomieszczeń szpitalnych najczęściej obejmuje: sale operacyjne i zabiegowe, sale chorych, izolatki, oddziały ratunkowe, oddziały intensywnej opieki, poczekalnie, banki dawstwa, a także magazyny odpadów medycznych. Z tego względu urządzenia dekontaminujące podlegają wymagającym procedurom jakościowym i badawczym – takim, jak na przykład lampy operacyjne czy systemy gazów szpitalnych. Co istotne, nie zagrażają one urządzeniom znajdującym się w poddawanych dezynfekcji pomieszczeniach.

Jak wygląda dekontaminacja powierzchni oraz powietrza?

Dekontaminacja powietrza i powierzchni może być wykonywana w obecności ludzi, gdyż nie jest dla nich szkodliwa. Dezynfekcja gazem pozwala dotrzeć do najbardziej ukrytych miejsc, w których także znajdują się niebezpieczne patogeny i je unieszkodliwić.  

Urządzenia do dekontaminacji pomieszczeń to – nie tylko w czasach pandemii – zapewnienie medykom i pacjentom poczucia bezpieczeństwa. Dzięki urządzeniom nim powietrze, a także wszystkie powierzchnie, wolne będą od grzybów, bakterii i wirusów. Jeśli szukasz sprzętu do dekontaminacji medycznej, zapraszamy do internetowego sklepu Egerton. W nim znajdziesz fumigatory, urządzenia do dezynfekcji, do pomiaru temperatury czy do bezpiecznego transportu pacjentów. Zapraszamy!

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl