Pomagamy modernizować
placówki medyczne

Idzie jesień – jak zadbać o wzrok?

Kończą się wakacje a wraz z nimi długie, letnie dni. Więcej czasu zaczniemy spędzać przy sztucznym świetle, monitorach czy prowadząc samochody po zachodzie słońca.

Jak zatem zadbać o oczy, które w takich warunkach szybciej się męczą?

Po 1 – światło

Jesienna pogoda może nie być zachęcająca, ale należy jednak pamiętać o codziennym ruchu na powietrzu, w świetle dziennym. Należy także zadbać o doświetlenie pomieszczenia, w którym pracujemy. Gdy tylko robi się ciemniej należy włączyć dodatkowe oświetlenie – dzięki temu nasze oczy nie zmęczą się tak szybko.

Po 2 – świeże, nawilżone powietrze

Jesienią i zimą, gdy temperatura spada, zamykamy okna i odkręcamy kaloryfery. Takie warunki wpływają na zmniejszenie wilgotności, a co za tym idzie na przesuszenie oczu. Pamiętajmy o wietrzeniu i nawilżaniu pomieszczeń. Zapobiegnie to uczuciu “ciężkich powiek” i “piasku pod powiekami”.

Po 3 – dieta

W chłodne wieczory nie ma nic lepszego niż ciepłe kakao (osobiscie polecam na mleku roślinnym). Warto przegryźć słodki napój orzechami, pestkami dyni, czy słonecznika bogatymi w witaminę E. Witaminę A – tak ważną dla wzroku – znajdziemy m.in. w marchwi, warzywach ciemno-liściastych oraz pomidorach. Natka pietruszki, warzywa kapustne, papryka i cytrusy dostarczą nam witaminy C. Polecam oczywiście wszelkie produkty roślinne, kiełki, rośliny strączkowe, bogate w minerały i składniki odżywcze.

Po 4 – badanie

Gdy pomimo wszelkich starań nasz wzrok szybko się męczy, po zmroku zaczynamy gorzej widzieć a także odczuwamy częste bóle głowy, należy udać się na badanie wzroku. Być może potrzebujemy wsparcia w postaci suplementów, kropel, czy okularów. Pomimo, że podstawowe – bezpieczne i bezbolesne badanie, na przykład przy pomocy autorefraktometru, możemy wykonać nawet w dobrym salonie optycznym, zalecam regularne wizyty u lekarza okulisty.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl