Pomagamy modernizować
placówki medyczne

Specyfika produktów bariatrycznych

Opieka szpitalna nad pacjentami cierpiącymi na chorobliwą otyłość nie jest łatwa i wymaga wielu urządzeń wspierających personel w czynnościach medyczno-pielęgnacyjnych. Z tego względu produkty bariatryczne są ważną częścią wyposażenia placówek medycznych.Siedzisko bariatryczne

Siedzisko bariatryczne

Pacjenci o dużej masie ciała zwykle wymagają pomocy przy podstawowych czynnościach, takich jak poruszanie się (wstawanie, obracanie się, chodzenie) czy zabiegi higieniczne – zwłaszcza gdy ich możliwości motoryczne są ograniczone z powodu stanu zdrowia. Sprzęty bariatryczne muszą zatem być zaprojektowane w taki sposób, by odciążać zarówno pacjenta, jak i jego opiekunów.Kozetka bariatryczna

Kozetka bariatryczna

Czym charakteryzują się takie produkty? Po pierwsze wytrzymałą konstrukcją wykonaną z mocnych materiałów, która będzie w stanie utrzymać ciężar ciała pacjenta – ich średnia nośność powinna wynosić minimum 300 do nawet 400 kg. Po drugie opcją regulacji szerokości, co pozwoli na dostosowanie sprzętu do rozmiarów chorego. Po trzecie rozwiązaniami zapewniającymi maksymalny komfort w pozycji leżącej, gdyż w przypadku znacznej masy ciała wzrasta ryzyko powstawania odleżyn i innych uszkodzeń skórnych. Wreszcie licznymi udogodnieniami minimalizującymi wysiłek personelu w celu przemieszczenia lub podniesienia pacjenta.

Najważniejsze typy produktów bariatrycznych to:

 

  • łóżka do opieki bariatrycznej;
  • bariatryczne materace przeciwodleżynowe;
  • wózki inwalidzkie o dużym udźwigu;
  • podnośniki pacjenta;
  • wózki do zabiegów higienicznych.

Ciekawym produktem z oferty bariatrycznej jest wózek prysznicowy umożliwiający wygodną metodę kąpieli pacjenta z dostępem z każdej strony. Cały proces mycia może wykonać jedna osoba bez konieczności dźwigania pacjenta. Prócz standardowych funkcjonalności wózka można go również odchylać, co pozwala np. na wygodne umycie głowy i włosów.
Na rynku wytwórców można znaleźć praktycznie pełne wyposażenie bariatryczne o zwiększonej nośności wytrzymałości bądź rozmiarze.W tym między innymi sprzęt taki jak: wózki do przewozu pacjenta w pozycji lezącej, wagi, balkoniki, krzesła, laski, kule, balkoniki rehabilitacyjne, antypoślizgowe schodki, akcesoria kąpielowe i toaletowe, tekstylne podkładki przeciw odparzeniom, aparaty do pomiaru ciśnienia z mankietami o szerokości do 60 cm, rotory.

Bariatryczny wózek inwalidzki

Bariatryczny wózek inwalidzki

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl