Pomagamy modernizować
placówki medyczne

Stół do badań czy fotel do zabiegów?

Stoły zabiegowe w zależności od wyposażenia i konfiguracji przeznaczone są dla wielu dziedzin i dyscyplin medycznych. Znajdują zastosowanie między innymi w chirurgii ogólnej, plastycznej, ginekologii, urologii czy w różnorodnych badaniach diagnostycznych. Kluczem jest ich ergonomia i zdolności dostosowawcze do oczekiwań operatorów.

Skończyliśmy robić zdjęcia do nowego stołu zabiegowego i jesteśmy miło zaskoczeni jego uniwersalnością. Testowaliśmy różnorodne ułożenia i mimo zaledwie trzech regulacji elektrycznych, udało się uzyskać pozycje, jak w klasycznym stole operacyjnym. Ale od początku…

Sterowanie. Oto uniwersalny stół/fotel zabiegowy sterowany bezwysiłkowo z pilota. Mamy tutaj wersję z wygodnym sterownikiem nożnym, ale oczywiście zamiast niego może zostać zaimplementowany normalny pilot ręczny. Do dyspozycji są trzy regulacje: podnoszenie i unoszenie segmentu pleców, regulacja segmentu nożnego wraz z siedziskiem oraz zmiana wysokości całego stołu. Zatem uzyskamy również wygodną pozycję fotela, przechyły ratunkowe Trendelenburga i anty-Trendelenburga, a nawet ułożenie flex i reflex – wszystko elektrycznie!

Konfiguracja. I tu można napisać o wielofunkcyjności tego stołu. Jego przeznaczenie może być naprawdę różne. Głęboka miska, demontowalny segment nożny i podkolanniki zmienią ten produkt w zabiegowy fotel ginekologiczny lub urologiczny. Podpórka ręki oraz profilowany podgłówek pozwalają na uzyskanie ułożeń ogólnochirurgicznych. Co ciekawe, podpory rąk mogą także pełnić funkcję poszerzenia blatu. Wykorzystując szynę euro, zintegrowaną ze stołem, możemy zaczepić niemal dowolne wyposażenie, jak np. wieszak kroplówki, ramkę ekranu, podpory do ułożenia na boku czy pasy stabilizujące. Oznacza to, iż stół z powodzeniem może być wykorzystany zarówno do diagnostyki, jak i zabiegów oraz drobnych operacji ogólnochirurgicznych.

Ergonomia. Podstawa została wyposażona w rolki ułatwiające przemieszczanie stołu oraz stabilizatory. Bardzo istotnym elementem, zwłaszcza dla operatorów, jest niezwykle płaska i niewielkich rozmiarów podstawa. Nie ma zatem problemu ze wsunięciem dodatkowego osprzętu pod stół, podjazd aparaturą czy fotelem operatora. Odnotowania wymaga również pełne sterowanie stołem bez użycia rąk (pilot nożny).

Podsumowanie. Zaprezentowany stół zabiegowy to podstawowe wyposażenie gabinetów zabiegowych. W zależności od konfiguracji oraz wyposażenia dodatkowego może być on adresowany do bardzo różnorodnych dziedzin i dyscyplin medycznych. Co wyróżnia ten produkt? Możliwość zastosowania niemal w każdym gabinecie, prosta obsługa, bez wysiłkowe sterowanie oraz konstrukcja łatwa do mycia i utrzymania w czystości.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl