Pomagamy modernizować
placówki medyczne

Wybór łóżka szpitalnego

Wyposażenie szpitali jest ważne zarówno dla pacjenta, jak i dla personelu. Dobrze dobrane meble medyczne, a zwłaszcza łóżka, wspomagają proces leczenia i usprawniają pracę lekarzy, pielęgniarek i salowych.

Na rynku dostępne są łóżka szpitalne, w których zastosowano rozmaite rozwiązania techniczne. Dobór odpowiedniego modelu zależy od stanu pacjenta i jego mobilności, od rodzaju schorzenia i wymaganego trybu leczenia oraz ogólnej specyfiki oddziału. Przy decyzji należy brać pod uwagę trzy podstawowe czynniki: konstrukcję łóżka, sposób regulacji i obsługi oraz materiał, z którego są wykonane poszczególne części.

łóżko szpitalne

Łóżka szpitalne mają konstrukcję kolumnową lub ramową. Różni je stopień funkcjonalności, łatwość utrzymania w czystości, cena zakupu i koszt serwisowania oraz wymiany części.

Łóżka mogą być regulowane elektrycznie lub ręcznie. Regulacja elektryczna umożliwia sterowanie łóżkiem za pomocą pilota lub panelu umieszczonego na barierce bądź szczycie łóżka. Może to robić i sam chory, i personel. Ten typ regulacji jest wyposażony m.in. w takie funkcje, jak autokontur (pomaga lepiej rozłożyć masę ciała, co zapobiega powstawaniu odleżyn) czy wypoziomowanie leża. Jest to niewątpliwie opcja komfortowa, ale kosztowna w eksploatacji i wymagająca stabilnej sieci elektrycznej.

łóżko szpitalne

Łóżka regulowane ręcznie działają na pompę hydrauliczną i sprężynę gazową oraz na zapadkę. Pierwsze dwa sposoby pozwalają na regulację łóżka bez użycia siły, jednak skokowość podczas ustawienia łóżka może być niekomfortowa dla pacjenta. Sposób na zapadkę jest tańszy, ale wymaga użycia siły.

Decyzja o wyborze rodzaju łóżka musi uwzględniać nie tylko wymienione czynniki podyktowane potrzebami i możliwościami finansowymi placówki, lecz także całokształt wyposażenia oddziału, którego łóżka są integralną częścią.

łóżko szpitalne

W razie jakichkolwiek pytań lub wątpliwości nasza firma zawsze chętnie służy pomocą – doradzimy, pomożemy w wyborze i przeprowadzeniu wszystkich niezbędnych formalności.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl