Pomagamy modernizować
placówki medyczne

Fumigacja medyczna – co to jest?
Fumigacja medyczna – co to jest?

Fumigacja – co to jest? Najprościej mówiąc, jest to jedna z metod dezynfekcji. Wykorzystuje się w niej specjalnie przeznaczone do tego urządzenia: fumigatory. Rozpylają one mgłę z roztworu nadtlenku wodoru (H2O2) o stężeniu powyżej 6%, czyli znacznie większym niż ten w tradycyjnej wodzie utlenionej. Innymi słowy, nadtlenek wodoru jest silną substancją, która utlenia toksyny, bakterie i zatrzymuje wirusy. W postaci gazu używany jest do dekontaminacji zamkniętych obszarów.

Bardzo często fumigację wykonuje się w szpitalach oraz innych miejscach wymagających podwyższonych standardów higienicznych. Fumigacja w szpitalu  zapewnia bezpieczeństwo – zarówno medykom, jak i pacjentom.     

Jak wygląda fumigacja medyczna?

Proces ten można wykonywać tylko wtedy, kiedy w pomieszczeniu nie przebywają żadne osoby. Wdychanie nadtlenku wodoru jest niebezpieczne dla ludzi: szkodzi układowi oddechowemu, a przebywanie w pomieszczeniu negatywnie wpływa także na skórę, włosy i oczy. Sama dezynfekcja metodą fumigacji trwa 15 minut, a wietrzenie – 30 minut. Ze względu na potrzebę wietrzenia, fumigacja najlepiej sprawdza się w pomieszczeniach szpitalnych o niewielkiej rotacji osób. Co więcej, jest to proces niegenerujący wielu kosztów – urządzenie potrzebuje jedynie płynu do zamgławiania – z tym, że nie wymaga ono dedykowanych produktów, a może działać z płynami różnych producentów, o szerokim spektrum działania.       

Bezpieczeństwo personelu i pacjentów powinno być priorytetem każdej placówki medycznej. Urządzenie do skutecznej dezynfekcji to rzecz niezbędna, zwłaszcza teraz – w czasach pandemii. Potrzebujesz urządzeń, które pozbędą się grzybów, bakterii i wirusów z powietrza i powierzchni wyposażenia? W Egerton znajdziesz zabezpieczenia przeciwepidemiczne. Zachęcamy do zapoznania się z całością asortymentu naszego internetowego sklepu! W ofercie posiadamy fumigatory, urządzenia do dezynfekcji, do pomiaru temperatury czy do bezpiecznego transportu pacjentów. Zapraszamy!

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl