Pomagamy modernizować
placówki medyczne

Pomiar temperatury na skalę masową

Dlaczego pomiar temperatury na skalę masową może być jednym z najprostszych i zarazem najskuteczniejszych metod wykrywania osób zarażonych? I tym samym zwiększania bezpieczeństwa osób zdrowych?

Jednym z charakterystycznych objawów wirusa COVID-19, który opanował niemal cały świat, jest właśnie podwyższona temperatura ciała. Gorączka i stan podgorączkowy są reakcjami obronnymi organizmu na nieproszonego gościa. Tę reakcję stosunkowo łatwo jest wykryć. Można użyć do tego na przykład skanerów czy bramek mierzących temperaturę, które błyskawicznie dokonają pomiaru temperatury i powiadamiają, gdy będzie ona wyższa niż norma. W ten sposób można uniknąć przedostania się osoby z podwyższoną temperaturą, tym samym z podejrzeniem zarażenia, na teren, gdzie przebywają osoby zdrowe. Dzisiejsza technologia zapewnia dokładny pomiar, który trwa od 1 do 1,5 sekundy – nie powoduje więc tworzenia się kolejek i przestojów w ciągach komunikacyjnych. Na skuteczny i dokładny pomiar temperatury nie mają wpływu często zmieniające się warunki otoczenia.

Pomiar temperatury na skalę masową to dobre rozwiązanie także ze względu na fakt, że podwyższona temperatura może być jedynym objawem u osoby z wirusem COVID-19, która może nieświadomie zarażać innych. Skaner temperatury zlokalizowany przy wejściu na dany teren czy do danego budynku jest zatem urządzeniem, które znacznie zwiększa bezpieczeństwo osób wewnątrz.

Gwarantujemy, że sam pomiar nie stwarza ryzyka zarażenia się, gdyż dokonywany jest z zachowaniem wymaganych zasad reżimu sanitarnego. Mierzenie temperatury odbywa się bezdotykowo, przy czym każda osoba stosuje zalecany dystans.

Skanery i bramki do mierzenia temperatury świetnie sprawdzą się w każdym obiekcie, do którego codziennie przychodzą setki osób. Za przykład posłużyć może urząd czy zakład pracy.

Planujesz wykonywać pomiar temperatury na skalę masową? Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą, w której znajdziesz skanery temperatury i bramki mierzące temperaturę. Szukasz czegoś innego? Sprawdź nasz asortyment – mamy także inne zabezpieczenia przeciwepidemiczne. 

 
 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl