Pomagamy modernizować
placówki medyczne

Urządzenia i środki dezynfekujące

W jaki sposób zabezpieczyć instytucje profesjonalnie zajmujące się opieką medyczną oraz pomieszczenia szczególnie narażone na rozprzestrzenianie się wirusa? Przedstawiamy kilka pozycji, które mogą stanowić odpowiedź na aktualne potrzeby.

W jaki sposób zabezpieczyć instytucje profesjonalnie zajmujące się opieką medyczną oraz pomieszczenia szczególnie narażone na rozprzestrzenianie się wirusa? Przedstawiamy kilka pozycji, które mogą stanowić odpowiedź na aktualne potrzeby.

Urządzenia i środki dezynfekująceUrządzenia do dezynfekcji

Urządzenia i środki dezynfekujące

W jaki sposób zabezpieczyć instytucje profesjonalnie zajmujące się opieką medyczną oraz pomieszczenia szczególnie narażone na rozprzestrzenianie się wirusa? Przedstawiamy kilka pozycji, które mogą stanowić odpowiedź na aktualne potrzeby.

Jak utrzymać w czystości pomieszczenia, urządzenia i meble medyczne?

Szpital bez lekarzy i pielęgniarek. Supermarket bez kasjerów. Hala produkcyjna bez obsługi. Żadna placówka publiczna ani firma usługowa nie może sobie pozwolić na długotrwałe nieobecności pracowników. W czasach globalnej pandemii to na pracodawcę spada obowiązek zapewnienia bezpiecznego pomieszczenia do pracy. Wielu pracodawców w obliczu zagrożenia koronawirusem zadbało o dezynfekcję miejsca pracy, dezynfekując klamki, sprzęt komputerowy, telefony czy ogólnodostępne kuchnie. Ci, którzy mogą, pracują zdalnie. Ci, którzy muszą pracować w miejscu pracy, pracują na zmianach, tak aby ograniczyć liczbę osób przebywających w tym samym pomieszczeniu naraz. Niemniej jednak profilaktyka zakażeń nie ogranicza się tylko do mebli, sprzętu i liczby ludzi w danym pomieszczeniu

Urządzenia i środki dezynfekująceUrządzenie do dezynfekcji gabinetów

Zdezynfekuj sprzęt i meble w pomieszczeniu, by zmniejszyć ryzyko zarażenia!

Trudno wyłączyć z użytkowania na długi czas pomieszczenia, w których znajdowała się wcześniej osoba zarażona koronawirusem. Nie wyrzucimy wszystkich sprzętów, których dotykała potencjalnie zarażona osoba. Ciężko też wyczyścić meble, z których korzystała osoba objęta kwarantanną za pomocą standardowych preparatów dezynfekujących. Ręczne czyszczenie może być nieskuteczne i pozostawić wirusa w szparach, zawiasach i innych zakamarkach. Jedynie gruntowna sterylizacja może zapewnić, iż kolejny pacjent, klient czy pracownik nie zarazi się wirusem. Warto więc skorzystać z profesjonalnego urządzenia do dezynfekcji, które z łatwością obsłuży pracownik placówki lub instytucji, która zdecyduje się na dekontaminację wyposażenia laboratorium, pomieszczenia szpitalnego czy też innego pomieszczenia biurowego lub przemysłowego.

Urządzenia i środki dezynfekujące

Dyfuzor do zamgławiania pomieszczeń

Jednym z takich urządzeń do dezynfekcji jest SANIVAP, które świetnie sprawdza się w przypadku sprzętu i mebli takich jak łóżka, szafki czy stoliki. Zdezynfekuje również wnętrze karetki pogotowia, taksówki, autobusu oraz innych pojazdów użytku publicznego, przez co zmniejszy ryzyko kontaminacji pojazdu. Personel sprzątający zaoszczędzi czas i energię, korzystając z wygodnego urządzenia, które działa jak przysłowiowy odkurzacz. Urządzenie czyści i dezynfekuje powierzchnie za pomocą mieszanki pary z nadtlenkiem wodoru, eliminując w ten sposób użycie alergennych detergentów. Bogaty zestaw końcówek, które montuje się na wężu urządzenia, zapewnia dogłębne czyszczenie różnorodnych powierzchni takich jak podłogi, okna lub meble, które znajdują się w pomieszczeniu lub pojeździe. Dekontaminacja powietrza za pomocą zimnej plazmy!

Kluczowym elementem zapobiegania ryzyka infekcji jest dekontaminacja powietrza w szpitalach. Urządzenie Zenva zapewnia ochronę epidemiologiczną personelowi medycznemu i pacjentom z obniżoną odpornością immunologiczną. Ten innowacyjny system dezaktywacji i likwidacji mikroorganizmów działa poprzez połączenie procesu działania pola elektrostatycznego oraz reaktora plazmowego, co zmniejsza ryzyko zakażeń szpitalnych. Działanie urządzenia o wysokiej wydajności filtracji zapewnia dezynfekcję powietrza, ponieważ zmniejsza obciążenia cząstkami, niszczy mikroorganizmy i usuwa skażenie chemiczne. Zenva jest wydajna, cicha i łatwa w użytkowaniu.

Mikrodyfuzja, czyli zamgławianie pomieszczeń

Dezynfekcja powierzchni w pomieszczeniu oraz znajdującego się w nim powietrza następuje przez naniesienie cienkiej warstwy środka dezynfekującego. Dotyczy to również powierzchni niedostępnych przy konwencjonalnym czyszczeniu jak: sufity, zasłony, systemy oświetlenia czy szyby wentylacyjne. Każdy mikroorganizm zostaje „zanurzony” w warstwie środka biologicznie czynnego na tyle grubej, by zapewnić jego zniszczenie. Odbywa się to bez widocznego zmoczenia, plamienia ani tym bardziej zniszczenia dezynfekowanych powierzchni (z metali, drewna, papieru, tworzyw, tkanin itp.).

Urządzenia i środki dezynfekujące

Automatyczny fumigator

Jak chronić pracowników i klientów w czasach pandemii COVID-19

Nikt się nie spodziewał tak szybko rozprzestrzeniającej się pandemii w grudniu 2019 roku, kiedy to zanotowano w Chinach pierwsze przypadki nieznanego dotychczas typu koronawirusa. Dziś wiemy już jak SARS-CoV-2 przenosi się i jakie symptomy mogą być alarmujące dla jego nosiciela. Ostatnie doniesienia naukowców z Massachesuttes Medical Socciety z USA pokazują, iż wirus jest w stanie przetrwać nawet do 3 dni na powierzchniach plastikowych lub stalowych. Z kolei jeszcze niedawno Chińscy naukowcy przypuszczali, że koronawirus utrzymuje się 30 minut w powietrzu. Jednak amerykańscy naukowcy z Uniwersytetu w Princeton wysnuli przypuszczenie, że koronawirus może się utrzymywać nawet do 3 godzin w powietrzu. Te doniesienia, jak i łatwość rozprzestrzeniania się wirusa stawia nowe wyzwania przed zarządcami budynków użyteczności publicznej takich jak szpitale, sklepy czy właścicieli firm zatrudniających większą ilość osób. Obecna sytuacja wymaga wprowadzenia nowych działań profilaktycznych o szerokim zakresie dezynfekującym. W tym artykule podpowiadamy jak sobie z tym poradzić w sposób bezpieczny, skuteczny i profesjonalny.

Urządzenia i środki dezynfekujące

Urządzenie do dekontaminacji powietrza

Strony Internetowe dotyczące zakażeń związanych z zakładami opieki zdrowotnej

 • Polskie Stowarzyszenie Pielęgniarek Epidemiologicznych www.pspe.pl
 • Polskie Towarzystwo Zakażeń Szpitalnych www.ptzs.org.pl
 • Stowarzyszenie Higieny Lecznictwa www.shl.org.pl
 • Małopolskie Stowarzyszenie Komitetów i Zespołów ds. Zakażeń Szpitalnych www.malopolskie-zakazenia.pl
 • International Federation of Infection Control www.theific.org
 • Association for Professionals in Infection Control www.apic.org
 • Society for Healthcare Epidemiology of America www.shea-online.org
 • Centres for Disease Control and Prevention www.cdc.gov
 • Healthcare Infection Control Practices Advisory Committee www.cdc.gov/ncidod/hip
 • International Scientific Forum for Home Hygiene www.ifh-homehygiene.org
 • Infection Prevention Society, UK www.ips.uk.net
 • European Centre for Diseases Prevention and Control www.ecdc.europa.eu

Strony Internetowe dotyczące diagnostyki i terapii zakażeń

 • Narodowy Program Ochrony Antybiotyków www.antybiotyki.edu.pl
 • British Society for Antimicrobial Chemotherapy www.bsac.org.uk
 • Infectious Diseases Society of America www.idsociety.org
 • National Institute for Clinical Excellence, UK www.nice.org.uk

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl