Dostęp do treści jest możliwy wyłącznie dla osób wykonujących zawód medyczny lub prowadzący obrót wyrobami medycznymi. Jeśli jesteś profesjonalistą, kliknij przycisk "Zostaje na stronie", aby zapoznać się z treścią strony.
Doskonale zdajemy sobie sprawę, z jakimi trudnościami na co dzień zmagają się osoby starsze oraz osoby z różnymi niepełnosprawnościami. W celu ułatwienia im funkcjonowania, stworzono standardy dostępności Podstawowej Opieki Zdrowotnej (POZ), które wskazują w jaki sposób powinno się dostosowywać placówki lekarskie do osób o szczególnych potrzebach. Planowanie i wdrażanie wszelkich ułatwień dla wszystkich potrzebujących będzie łatwiejsze, jeśli najpierw zdobędzie się odpowiednią wiedzę w tym zakresie. Chcąc maksymalnie usprawnić ten proces, stworzyliśmy specjalny program „Dostępność Plus dla Osób ze Szczególnymi Potrzebami, w tym Seniorów”, który obejmuje audyt oraz szkolenia dla pracowników placówek medycznych.
Oferta KontaktOsoby ze szczególnymi potrzebami są rozumiane zgodnie z zakresem dostępności, zdefiniowanym w Programie rządowym Dostępność Plus 2018- 2025, który dotyczy:
Realizowany program „Dostępność Plus dla Osób ze Szczególnymi Potrzebami, w tym Seniorów” to pakiet usług, dzięki którym nie tylko można dowiedzieć się, czy konkretna placówka spełnia standardy dostępności, ale także uzyskać wiedzę na temat obsługi osób starszych i niepełnosprawnych.
Głównym celem Standardów Dostępności POZ, jest zdefiniowanie warunków istotnych dla poprawy dostępności placówek dla osób ze szczególnymi potrzebami w obszarach:
Zdzisław Olejniczak, specjalista ds. programowych Oddziału Wojewódzkiego ZOSP RP województwa opolskiego.
1Patryk Trybulec – Naczelnik Wydziału Zdrowia i Organizacji Pozarządowych w Starostwie powiatowym w Będzinie.
1Halina Śmieja, pielęgniarka oddziałowa w Szpitalu nr 2 w Bytomiu.
1Marzena Seledyn, pielęgniarka oddziałowa w Szpitalu powiatowym w Szczytnie.
1