Pomagamy modernizować
placówki medyczne

Hilo 7
Kontakt

Digitalizacja Opieki Pielęgniarskiej - Projekt HILO7

Wprowadzenie

Projekt HILO7 jest innowacyjnym przedsięwzięciem mającym na celu opracowanie wydajnego i skalowalnego rozwiązania do digitalizacji obchodu pielęgniarskiego. Jego główne cele obejmują analizę wpływu rozwiązania na poprawę wyników leczenia pacjentów oraz na efektywność pracy personelu medycznego. Dodatkowo, projekt zakłada rozwijanie kompetencji cyfrowych pracowników medycznych, co stanowi kluczowy czynnik sukcesu w dziedzinie e-Zdrowia.

Oferta Kontakt
Kontakt

Kontekst

W Polsce coraz więcej personelu medycznego korzysta z cyfrowych technologii medycznych, jednak w zakresie udostępniania danych pacjenta w swojej praktyce pozostaje wiele do zrobienia. Projekt HILO7 ma na celu przyczynić się do poprawy tego stanu rzeczy i wzmocnić opiekę pielęgniarską, która dodaje wartości wykraczającej poza samą świadczenie opieki zdrowotnej.

 

Kariera

Obszary badawcze

  • Ocena kompetencji cyfrowych użytkowników: Przeprowadzimy badania oparte o narzędzie DigComp, które zostało opracowane przez Royal College of Nursing. W badaniach wezmą udział pracownicy medyczni (pielęgniarki), którzy będą korzystać z rozwiązania HILO7.
  • Analiza potrzeb użytkowników: Zbadamy, jakie funkcjonalności są najważniejsze dla pielęgniarek i innych pracowników medycznych, którzy będą korzystać z rozwiązania HILO7. To pozwoli dostosować produkt do realnych potrzeb użytkowników.
  • Badanie retrospektywne wybranych wskaźników: Analizujemy dane pacjentów z okresu 5 miesięcy przed wdrożeniem innowacji, koncentrując się na wybranych jednostkach kardiologicznych.
  • Wdrożenie rozwiązania HILO7: Po przeszkoleniu personelu medycznego, wprowadzimy rozwiązanie w pilotażowych placówkach medycznych.
  • Badanie prospektywne: Zbadamy skuteczność i bezpieczeństwo rozwiązania HILO7, koncentrując się na analizie wpływu na wyniki leczenia pacjentów oraz na efektywność pracy personelu medycznego.
  • Końcowy raport z badań: Sporządzimy kompleksowy raport zawierający wyniki badań, analizy i rekomendacje.
Blog

Plan zarządzania projektem

Zarządzanie projektem będzie oparte na metodyce Prince2. Uwzględni ono konieczność utworzenia komitetów sterujących i struktur projektowych w szpitalach, gdzie będzie realizowany projekt. Doświadczenia projektowe szpitali dotyczące wdrożenia cyfrowego modelu opieki zostaną uwzględnione w rekomendacjach dla innych podmiotów medycznych.

Blog

Plan trwałości projektu

Projekt HILO7 przewiduje zastosowanie najnowszych technologii chmurowych, specjalnych algorytmów do przetwarzania danych medycznych oraz integrację z systemem HIS i kolektorem danych medycznych ZUG. Projekt ten ma potencjał znacząco poprawić jakość opieki medycznej w Polsce.

Blog

Analiza zapotrzebowania rynkowego

Digitalizacja opieki pielęgniarskiej ma wartość zarówno dla pacjentów, jak i dla systemu opieki zdrowotnej. Efektywność procesów opieki, możliwość analizy danych pielęgniarskich oraz planowanie opieki to kluczowe elementy przyszłości opieki zdrowotnej. Projekt HILO7 odpowiada na zapotrzebowanie rynku na innowacje poprawiające jakość opieki medycznej i zwiększające efektywność pracowników medycznych.

Blog

Podsumowanie

Projekt HILO7 stanowi ważny krok w kierunku digitalizacji opieki pielęgniarskiej w Polsce. Opracowanie innowacyjnych narzędzi, rozwijanie kompetencji cyfrowych personelu medycznego oraz analiza wpływu na wyniki leczenia i efektywność pracy stanowią klucz do przyszłego sukcesu w dziedzinie e-Zdrowia. Wdrożenie rozwiązania HILO7 przyczyni się do poprawy jakości opieki medycznej i zwiększenia efektywności systemu ochrony zdrowia w Polsce.

Poznaj opinie klientów

Zobacz wszystkie opinie

“Jednostka szukała urządzeń, które będą mogły dekontaminować duże pomieszczenia”

Zdzisław Olejniczak, specjalista ds. programowych Oddziału Wojewódzkiego ZOSP RP województwa opolskiego.

1

“Obecnie praca została znacznie usprawniona.”

Patryk Trybulec – Naczelnik Wydziału Zdrowia i Organizacji Pozarządowych w Starostwie powiatowym w Będzinie.

1

“Pacjentki bardzo chwalą nowe łóżka”

Halina Śmieja, pielęgniarka oddziałowa w Szpitalu nr 2 w Bytomiu.

1

“W Egertonie zawsze jestem w stanie znaleźć to, czego aktualnie potrzebuję”

Marzena Seledyn, pielęgniarka oddziałowa w Szpitalu powiatowym w Szczytnie.

1
Produkt dnia
Łóżko szpitalne regulowane elektrycznie
Łóżko szpitalne regulowane elektrycznie
6 200,00 zł 5 740,74 zł
szt.
Kabina dezynfekcyjna
Kabina dezynfekcyjna
25 000,00 zł 20 325,20 zł
szt.
Automat do mierzenia temperatury
Automat do mierzenia temperatury
20 000,00 zł 16 260,16 zł
szt.
Polska firma rodzinna
Jesteśmy członkiem Krajowego Klastra Kluczowego MedSilesia - Śląska Sieć Wyrobów Medycznych
logo
Produkty zgodne z rozporządzeniem Unii Europejskiej w sprawie wyrobów medycznych 2017/745 z dnia 5 kwietnia 2017 r. w sprawie wyrobów medycznych dyrektywy 20201/83/WE, rozporządzenia (WE) nr 178/2002 i rozporządzenia (WE) nr 1223/2009 oraz uchylenia dyrektyw Rady 90/385/EWG i 93/42/EWG.
logo
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl