Pomagamy modernizować
placówki medyczne

Opinie


Halina Śmieja - oddziałowa w Szpitalu Specjalistycznym nr 2 w Bytomiu
O wygodzie pacjentek, kwestiach estetycznych i udanym debiucie we współpracy z firmą Egerton opowiada Halina Śmieja, oddziałowa w Szpitalu Specjalistycznym nr 2 w Bytomiu. 

Aktualne zamówienie na łóżka szpitalne to Państwa debiut jeśli chodzi o współpracę z firmą Egerton, prawda?

Halina Śmieja: Tak, debiut. Urządzaliśmy nowy oddział i właśnie te łóżka nam się najbardziej spodobały – mnie i dyrekcji. 

A jakie były Państwa kryteria wyboru? 
O tym, że cena jest istotna, chyba nie muszę mówić. Dla nas równie istotny był wygląd łóżka a także funkcjonalność, ponieważ wygoda pacjentek jest dla nas najważniejsza. Dlatego wszystkie zamówione przez nas łóżka posiadają regulację elektryczną – pacjentki mogą nimi dowolnie sterować za pomocą pilota i dostosować łóżko do swoich aktualnych potrzeb. 

Państwa oddział działa od niedawna – co mówią pacjentki o nowych łóżkach? 
Tak, wszystko jest jeszcze w trakcie rozruchu, ale pacjentki bardzo chwalą nowe łóżka. Najważniejsze jest to, że mogą się ułożyć w takiej pozycji, jaka jest dla nich najwygodniejsza i mogą to zrobić bez wysiłku – wystarczy, że użyją pilota. 

A wysokość łóżka? Czy ma znaczenie dla pacjentek?
Tak, wysokość okazała się bardzo istotna, ponieważ te łóżka, które mieliśmy poprzednio, były za wysokie i dla niektórych kobiet problemem było zejście z nich. W przypadku łóżek Egertona, wysokość jest odpowiednia i kobiety bardzo to chwalą. 

Dla kobiet pewnie nie tylko funkcjonalność jest istotna… 
To prawda. Z resztą dla kierownictwa szpitala również ważna jest estetyka – cały oddział jest nowy, wygląda bardzo dobrze więc nowe łóżka musiały odpowiednio pasować do całości. 

I nie zepsuć wrażenia, jakie robi nowy oddział? 
Dokładnie! 

Czy gdyby w przyszłości miała Pani zamawiać podobny sprzęt medyczny, powinien on spełniać jeszcze jakieś dodatkowe kryteria? Czy w łóżkach, które aktualnie Państwo mają, czegoś brakuje? 
Nie, łóżka mają wszystko, czego nam potrzeba – są ładne, funkcjonalne i bardzo ułatwiają życie pacjentkom. A przy okazji – co jest dla nas bardzo ważne – można je kupić za przystępną cenę. Więc prawdopodobnie przy kolejnym takim zamówieniu znów skorzystamy z usług firmy Egerton.Andrzej Wiórkowski - z-ca dyr. ds. technicznych, Szpital Reumatologiczno-rehabilitacyjny im. gen. Jerzego Ziętka
Co decyduje o zakupie sprzętu medycznego?
Najważniejsza jest dla mnie funkcjonalność i cena. Nie jest łatwo znaleźć sprzęt, który z jednej strony będzie spełniał kryteria jakościowe, a z drugiej będziemy w stanie finansowo sobie na niego pozwolić.


Te czynniki warunkują zakup?
Zdecydowanie tak, choć zwracamy też uwagę na rozwiązania funkcjonalne związane z obsługą sprzętu – czy jest to łatwe i intuicyjne. Nie zawsze też obsługa elektroniczna jest dobrym pomysłem – ona sprawdza się w przypadku pacjentów dość mocno unieruchomionych, którzy chcą łatwo móc zmieniać pozycję na łóżku. Osoby, które mogą się poruszać, nie wymagają częstej zmiany wysokości łóżka, za to musi być ono dostosowane do wszechstronnego użytkowania - te osoby nie tylko na nim leżą, ale też np. siedzą.


A estetyka? Jest istotna?
Nie ukrywam, że coraz częściej zwracamy też uwagę na estetykę łóżek i to, z czego są wykonane.

Pacjenci komentują to, że sprzęt jest ładny?
Oczywiście, przecież dużo przyjemniej jest spędzać czas w ładnym miejscu. Zupełnie inne wrażenie mamy po wejściu do pomieszczenia, w którym sprzęt jest brzydki, a inaczej to wygląda, kiedy jest kolorowy, estetyczny, taki jak choćby te najnowsze łóżka plastikowe.


Pana zdaniem to kierunek, który powinien być istotny dla firm produkujących sprzęt medyczny?
Oczywiście, jeśli tylko te łóżka są dobrej jakości, są nie tylko ładne, ale również odporne na uderzenia, na działanie środków dezynfekujących. Jeśli zaś są słabe, po dwóch latach będą już zniszczone.


Zwłaszcza, że jest to sprzęt niezwykle mocno eksploatowany.
Tak, powiedziałbym, że to użytkowanie w zakresie totalnym, bo pacjent spędza na tym łóżku sporo czasu i robi na nim wszystko.Marzena Seledyn - Szpital Powiatowy w Szczytnie
Co jest dla szpitala najważniejsze podczas wyboru sprzętu medycznego? Jakimi kryteriami się państwo kierują? 
Najbardziej interesuje nas cena i dobra jakość. Co z tego, że sprzęt jest bardzo ładny, jeśli nieustająco będzie się psuł? Z mojej perspektywy jest wtedy zupełnie bezużyteczny.

Walory praktyczne przede wszystkim?
Tak, istotna jest też dla mnie współpraca z serwisem. Niektóre firmy sprzedają sprzęt, a potem zostawiają kupującego samego sobie z problemem. 

A jak to wygląda w przypadku firmy Egerton? 
Współpraca przebiega bardzo dobrze, nie ma żadnych problemów. Mogę tą firmę spokojnie polecić. 

Porozmawiajmy jeszcze o przyszłych potrzebach. W jakim kierunku warto rozbudowywać ofertę?
Ofertę firmy Egerton znam bardzo dobrze i uważam, że jest w niej wszystko, co może nam być potrzebne. Wiadomo, że nie da się w jednym miejscu zaopatrzyć całego szpitala od łóżek, przez respiratory, ale w Egertonie zawsze jestem w stanie znaleźć to, czego aktualnie potrzebuję.
 
Produkt dnia
Łóżko szpitalne regulowane elektrycznie
Łóżko szpitalne regulowane elektrycznie
6 200,00 zł 5 740,74 zł
szt.
Kabina dezynfekcyjna
Kabina dezynfekcyjna
25 000,00 zł 20 325,20 zł
szt.
Automat do mierzenia temperatury
Automat do mierzenia temperatury
20 000,00 zł 16 260,16 zł
szt.
Polska firma rodzinna
Jesteśmy członkiem Krajowego Klastra Kluczowego MedSilesia - Śląska Sieć Wyrobów Medycznych
logo
Produkty zgodne z rozporządzeniem Unii Europejskiej w sprawie wyrobów medycznych 2017/745 z dnia 5 kwietnia 2017 r. w sprawie wyrobów medycznych dyrektywy 20201/83/WE, rozporządzenia (WE) nr 178/2002 i rozporządzenia (WE) nr 1223/2009 oraz uchylenia dyrektyw Rady 90/385/EWG i 93/42/EWG.
logo
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl