Najbezpieczniejszym sposobem transportowania osób potencjalnie zakażonych jest umieszczenie ich w komorze, która za pomocą podciśnienia i szczelnej konstrukcji gwarantuje skuteczną izolację. Polecana jest zarówno do zewnętrznego transportu, jak i wewnętrznego przemieszczania chorych po placówce.
Transportowa komora izolacyjna charakteryzuje się szczelnością na poziomie 99,99%. Gazoodporne zamki oraz podciśnienie gwarantują pełne bezpieczeństwo personelu. Usztywniana konstrukcja oraz pasy montażowe umożliwiają sprawne przenoszenie komory.
Jedna minuta wystarczy, aby po załączeniu komory zacząć transportować potencjalnie zakażoną osobę umieszczoną w komorze. Wymiana wszystkich filtrów w komorze (po 100 godzinach użytkowania) zajmuje pięć minut. Piętnaście minut, to czas potrzebny na całkowite rozłożenie lub złożenie komory do niewielkiej torby.
Dla zagwarantowania bezpieczeństwa przewożonej osobie, transportowa komora izolacyjna dysponuje aż 10 szczelnymi punktami dostępowymi, w tym dwoma uszczelnionymi otworami na płyny infuzyjne lub wentylację. Górna część jest całościowo odpinana aby ułatwić wygodny załadunek potencjalnie zakażonej osoby.
Skorzystaj z usługi serwisu sprzętu medycznego. Wybierz dogodną formę współpracy. Zapoznaj się z ofertą części zamiennych i szkoleń z zakresu obsługi urządzeń medycznych.
SerwisJak transportować zakażonych pacjentów?
Komory do dezynfekcji. Zwiększą bezpieczeństwo personelu i pacjentów
Szpital we Włodawie stawia na bezpieczeństwo!
więcej…
Zdzisław Olejniczak, specjalista ds. programowych Oddziału Wojewódzkiego ZOSP RP województwa opolskiego.
1Patryk Trybulec – Naczelnik Wydziału Zdrowia i Organizacji Pozarządowych w Starostwie powiatowym w Będzinie.
1Halina Śmieja, pielęgniarka oddziałowa w Szpitalu nr 2 w Bytomiu.
1Marzena Seledyn, pielęgniarka oddziałowa w Szpitalu powiatowym w Szczytnie.
1