Dostęp do treści jest możliwy wyłącznie dla osób wykonujących zawód medyczny lub prowadzący obrót wyrobami medycznymi. Jeśli jesteś profesjonalistą, kliknij przycisk "Zostaje na stronie", aby zapoznać się z treścią strony.
Ogrzewanie kontaktowe w postaci mat oraz koców grzewczych, to podstawowe oraz niezbędne rozwiązanie dla profilaktyki hipotermii na bloku operacyjnym, niezastąpione także na oddziałach ratunkowych i intensywnych. System zapobiega wyziębieniu organizmu i zabezpiecza przed pierwszymi stadiami odleżyn.
Ogrzewanie kontaktowe w technologii włókien węglowych stanowi jedną z najbardziej niezawodnych i ekonomicznych metod zapobiegania wychładzaniu organizmu. System nie emituje żadnych dźwięków, jak to ma miejsce w przypadku dmuchaw, oraz automatycznie utrzymuje zadaną temperaturę.
Wystarczy zaznaczyć żądaną temperaturę na dotykowym wyświetlaczu i gotowe! System automatycznie utrzymuje parametry, a niezależny zewnętrzny czujnik dodatkowo zwiększa bezpieczeństwo stosowania. Wszystkie potrzebne dane ukazane są na bezprzyciskowym i łatwym do utrzymania w czystości wyświetlaczu.
Podczas długich operacji pacjent, oprócz wychłodzenia, narażony jest dodatkowo na powstawanie odleżyn. Wbudowany wkład antyodleżynowy w matę grzewczą pozwala znacząco obniżyć ryzyko powstania i rozwoju odleżyn.
Dzięki możliwości podłączenia dwóch elementów grzewczych, jedną centralkę można wykorzystać do obsługi dwóch stanowisk z pacjentem – każdy kanał regulowany jest niezależnie. Takie rozwiązanie często wykorzystywane jest na oddziałach ratunkowych i intensywnych, gdzie liczy się ekonomiczne wykorzystanie przestrzeni.
Po kliknięciu zostaniesz przekierowany na nasz blog
Lampy zabiegowe i operacyjne
Ogrzewanie pacjenta
Szkolenie na temat ran odleżynowych
więcej…
Zakres temperatur | 33C-39C |
Wysokość: | 190cm |
Szerokość: | 52cm |
Głębokość: | 3cm |
Zdzisław Olejniczak, specjalista ds. programowych Oddziału Wojewódzkiego ZOSP RP województwa opolskiego.
1Patryk Trybulec – Naczelnik Wydziału Zdrowia i Organizacji Pozarządowych w Starostwie powiatowym w Będzinie.
1Halina Śmieja, pielęgniarka oddziałowa w Szpitalu nr 2 w Bytomiu.
1Marzena Seledyn, pielęgniarka oddziałowa w Szpitalu powiatowym w Szczytnie.
1