Wózek, który powinien być na każdej izbie przyjęć, aby zabezpieczyć przewóz pacjenta o niestandardowych wymiarach i wadze. Bezpieczne rozwiązanie pomagające w niecodziennych sytuacjach, nie narażające personel medyczny na wysiłek fizyczny.
To nie jest zwykły wózek inwalidzki. Tu zaledwie prawy podnóżek ma wytrzymałość 100 kg, a hamulce tarczowe mogą być opcją. Wózek można wykorzystać jako zwykły transporter, ale przeznaczony jest przede wszystkim dla pacjentów o niestandardowych rozmiarach z wagą przewyższającą 300 kg.
Przy transporcie ponadwymiarowych pacjentów nawet taki niuans, jak odpowiednio profilowane rączki ma niebagatelne znaczenie - niweluje obciążenie nadgarstka oraz ramion operatora. Wózek został tak zaprojektowany, aby przewóz ciężkich osób był po prostu łatwy dla obsługi oraz bezstresowy i bezpieczny dla pacjentów.
Szpital nie może pozwolić na sytuację, w której nie będzie mógł przewieźć pacjenta z nadwagą z izby przyjęć na oddział z uwagi na brak sprzętu. Problem rozwiązuje posiadanie przynajmniej jednego transportera, którym zgodnie z normami można przewieźć osobę ważącą ponad 300 kg.
Wózkowanna – transport i higiena pacjenta leżącego
Specyfika produktów bariatrycznych
Logistyka szpitalna
więcej…
Program KOS-BAR zakłada całościowe, kompleksowe podejście do leczenia pacjenta.
1Omówienie kwestii chirurgicznego leczenia otyłości według rozporządzenia ministra zdrowia z dnia 12 października 2018 r.
1Halina Śmieja, pielęgniarka oddziałowa w Szpitalu nr 2 w Bytomiu.
1Marzena Seledyn, pielęgniarka oddziałowa w Szpitalu powiatowym w Szczytnie.
1