Dostęp do treści jest możliwy wyłącznie dla osób wykonujących zawód medyczny lub prowadzący obrót wyrobami medycznymi. Jeśli jesteś profesjonalistą, kliknij przycisk "Zostaje na stronie", aby zapoznać się z treścią strony.
Wózek, który powinien być na każdej izbie przyjęć, aby zabezpieczyć przewóz pacjenta o niestandardowych wymiarach i wadze. Bezpieczne rozwiązanie pomagające w niecodziennych sytuacjach, nie narażające personel medyczny na wysiłek fizyczny.
To nie jest zwykły wózek inwalidzki. Tu zaledwie prawy podnóżek ma wytrzymałość 100 kg, a hamulce tarczowe mogą być opcją. Wózek można wykorzystać jako zwykły transporter, ale przeznaczony jest przede wszystkim dla pacjentów o niestandardowych rozmiarach z wagą przewyższającą 300 kg.
Przy transporcie ponadwymiarowych pacjentów nawet taki niuans, jak odpowiednio profilowane rączki ma niebagatelne znaczenie - niweluje obciążenie nadgarstka oraz ramion operatora. Wózek został tak zaprojektowany, aby przewóz ciężkich osób był po prostu łatwy dla obsługi oraz bezstresowy i bezpieczny dla pacjentów.
Szpital nie może pozwolić na sytuację, w której nie będzie mógł przewieźć pacjenta z nadwagą z izby przyjęć na oddział z uwagi na brak sprzętu. Problem rozwiązuje posiadanie przynajmniej jednego transportera, którym zgodnie z normami można przewieźć osobę ważącą ponad 300 kg.
Po kliknięciu zostaniesz przekierowany na nasz blog
Wózkowanna – transport i higiena pacjenta leżącego
Specyfika produktów bariatrycznych
Logistyka szpitalna
więcej…
Wysokość: | 110cm |
Szerokość: | 80-95cm |
Maksymalne obciążenie robocze: | 325kg |
Zdzisław Olejniczak, specjalista ds. programowych Oddziału Wojewódzkiego ZOSP RP województwa opolskiego.
1Patryk Trybulec – Naczelnik Wydziału Zdrowia i Organizacji Pozarządowych w Starostwie powiatowym w Będzinie.
1Halina Śmieja, pielęgniarka oddziałowa w Szpitalu nr 2 w Bytomiu.
1Marzena Seledyn, pielęgniarka oddziałowa w Szpitalu powiatowym w Szczytnie.
1